Jak być produktywnym przedsiębiorcą.

Czy jesteś produktywnym przedsiębiorcą?

Takie pytanie postawił mi i chyba każdemu, kto prowadzi własną firmę, Andrzej Burzyński w swojej wydanej kilkanaście dni temu książce, zatytułowanej „Produktywny przedsiębiorca”.

Jej podtytuł brzmi:

Jak mieć więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji, prowadząc biznes?

Muszę przyznać, że książkę pochłonąłem bardzo szybko. Andrzej Burzyński, o czym się już nie raz przekonałem słuchając jego audycji, czy też wykładów, jest nie tylko dobrym mówcą, ale też potrafi świetnie przenieść swoją wiedzę na papier. Czytając poszczególne rozdziały, czułem się tak, jakbym był na jego wykładzie. Jakbym słyszał jego głos. Prosty język, bardzo zrozumiały dla mnie a do tego bogata treść, czyni z wydawnictwa wspaniały podręcznik, który mogę polecić każdemu przedsiębiorcy, niezależnie od stażu jego działalności. Dodam, że taki typ przekazu, jaki prezentuje Andrzej, bardzo do mnie przemawia.

W ostatnim okresie czasu ponownie znalazłem się na Dolnym Śląsku, gdzie prowadzę doradztwo indywidualne dla właścicieli firm, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem.
I wszystkim pokazuję swój egzemplarz książki Andrzeja Burzyńskiego, polecając im wiedzę, która może im pomóc przejść przez moim zdaniem najtrudniejszy okres działalności firmy, jakim jest tzw. etap przetrwania, w którym statystycznie upada ponad 90% biznesów.

Kiedy przedsiębiorca bierze udział w szkoleniu, potem otrzymuje środki finansowe na rozwój firmy, wszystko jest happy. Jak wyniki rewelacyjnie wyglądają w biznesplanie, a jak potem daleko odbiegają od założeń, wiem z doświadczenia. Ale Ci wszyscy przedsiębiorcy nie słuchają rad, zaczynają robić biznes po swojemu. Jednym się udaje, większości nie. Bo wcześniej udawali że wszystko wiedzą, że jakoś tam będzie. I jakoś tam jest. Bez strategii, bez właściwej organizacji czasu pracy, mając nieuporządkowany biznes.

Andrzej Burzyński w swojej książce „Produktywny przedsiębiorca” dzieli się wiedzą właśnie z tymi, którzy chcą się czegoś nowego nauczyć, osiągnąć w swoim biznesie wyższy poziom, który przyniesie
dużo satysfakcji, więcej pieniędzy, zapewni równowagę między życiem prywatnym a życiem zawodowym.
Podręcznik jest podzielony na kilka rozdziałów, z nich dowiesz się:

 1. Po co ci firma?
 2. Poznasz trzy strategie prowadzące do większej wolności,
 3. Dowiesz się jak znaleźć czas na to, co jest ważne w życiu,
 4. Przekonasz się, że działając skutecznie, możesz pracować mniej,
 5. Znajdziesz odpowiedź na pytanie, które na pewno Ciebie nurtuje, a więc jak mieć więcej pieniędzy,
 6. Zrozumiesz, że uporządkowanie Twojego biznesu, zagwarantuje Ci powodzenie, nie tylko finansowe.

Idąc od końca, kiedy postarasz się zrozumieć swój biznes, o co w nim tak naprawdę chodzi, będziesz go mógł uporządkować w/g własnych priorytetów. To pozwoli Ci na usystematyzowanie działalności firmy, spowoduje lepsze wykorzystanie czasu pracy i Twojej energii, przełoży się na osiągane wyniki finansowe.

Andrzej Burzyński, pisząc swoją książkę, podręcznik, poradnik biznesowy – niezależnie jak nazwiesz, daje Ci naprawdę bardzo dużo wiedzy merytorycznej, przekazanej naprawdę prostym językiem.
Nie wiem, jakie będą Twoje wrażenia po przeczytaniu „Produktywnego przedsiębiorcy”, dla mnie jest to
porcja wiedzy, którą wykorzystam w pracy nad własną firmą, ale też będę chciał przekazywać ją dalej.

Jeśli chciałbyś kupić książkę, zainteresować się szkoleniami, znajdziesz je tutaj.

Serdecznie polecam.

Stanisław Bińkiewicz

 

 

O Autorze 

Absolwent Europejskiej Akademii Planowania Finansowego, uzyskał Certyfikat Doradcy Finansowego €FG, Certyfikowany Trener Biznesu, Coach, Konsultant Kryzysowy, Mentor Finansowy

  Znajdź mnie:
 • facebook
 • linkedin
 • skype