Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń

Tytuł tego wpisu jest jednocześnie tytułem niedawno przeczytanej książki, której autorem jest Nick Vujicic, niezwykły człowiek, który urodził się bez rąk i nóg. Zanim poznałem jego historię z kart książki,
wcześniej poznałem ją na stronach internetowych z filmów zamieszczonych na youtube, które potem czasami wykorzystywałem do zmotywowania uczestników moich szkoleń.
Wydawać by się mogło, że człowiek, który urodził się bez rąk, bez nóg, będzie roślinką. Nie będzie mógł funkcjonować we współczesnym świecie, stając się ciężarem dla rodziny. Tymczasem okazuje się że te ograniczenia wynikają z naszego podejścia do życia i życiowego ukształtowania naszych myśli i uczuć.

Jak sam Nick mówi, oficjalnie jest osoba niepełnosprawną, czuje się natomiast pełnowartościowym człowiekiem, zaś brak kończyn uznaje za okazję do zrobienia czegoś dobrego dla całego świata. Jeździ więc po świecie i inspiruje miliony ludzi. Pokazuje jak wyjść z ograniczeń, które ludzie sami sobie narzucają, jak wykorzystać swoje talenty, inteligencję, wreszcie jak realizować swoje marzenia.

Nick zachęca do wejrzenia wgłąb siebie. Odnalezienia i docenienia swojej wartości, uświadomienia, że każdy ma do zaoferowania coś cennego. A jeśli obecnie przeżywa jakieś frustracje, problemy, mówi, żeby się tym nie martwić, bowiem one pokazują nam do czego w życiu powinniśmy dążyć i kim w życiu się stawać.

Zachęcam do lektury książki Nicka Vujicica ” Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”.

Przedstawiając książkę i jej autora, robię to nie bez przyczyny. Otóż jutro, tj. 16 marca o godz. 19 odbędzie się niesamowite wydarzenie. Można będzie za darmo zobaczyć retransmisje z ubiegłorocznego pobytu Nicka w Polsce. Wobec kilkunastotysięcznej widowni, wystąpił na stadionie w Poznaniu. przekazując swoje przesłanie, swoją inspirację, opowiadając o życiu bez ograniczeń. Każdy, kto pragnie zmian w swoim życiu, poszukuje inspiracji do działania, powinien to zobaczyć. Wystarczy zarejestrować się, klikając tutaj.

 

Pozdrawiam

Stanisław Bińkiewicz

 

O Autorze 

Absolwent Europejskiej Akademii Planowania Finansowego, uzyskał Certyfikat Doradcy Finansowego €FG, Certyfikowany Trener Biznesu, Coach, Konsultant Kryzysowy, Mentor Finansowy

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • linkedin
  • skype