Hamulce sukcesu

Kiedy spotykam na swojej drodze właściciela małej firmy, często rozmawiam z nim na temat jego biznesu. Lubię słuchać opowieści o początkach istnienia firmy oraz działaniach, które spowodowały, że jest ona w dobrej kondycji finansowej, że odnosi sukces, mimo powszechnego mniemania, że żyjemy w czasach kryzysu. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że działania takiego przedsiębiorcy są nastawione na sukces a nie na porażkę. Oni nie myślą o tym, że jest obecnie zły czas dla rozwoju biznesu, że przeszkadzają mu przepisy, jakieś inne zewnętrzne ograniczenia. Jego umysł skupia się nie na tym co na zewnątrz, lecz na tym co jest w jego wnętrzu. A jego wnętrze jest pełne wiary, pozbawione jakichkolwiek ograniczeń. Ale też jest druga grupa przedsiębiorców, którzy cały czas narzekają, koncentrując się na ograniczeniach. Nie mogę działać bo jest za duża konkurencja, bo Rosja wniosła embargo, nie mogę przekroczyć obrotu rocznego, żeby nie wejść w kasę fiskalną, nie mogę, nie chcę, itd. Ale największym problemem tych osób jest nie to, co się wokół nich dzieje, tylko wewnętrzne hamulce, mające największy wpływ na ich rozwój jako jednostki oraz ich biznesów. O tym właśnie traktuje książka Janusza Kozioła zatytułowana „Hamulce sukcesu”
Hamulce sukcesu
Czym są hamulce sukcesu i jak je wyłączyć?
Najprościej mówiąc, każdy z nas ma wmontowany w głowie taki magnetofon (podświadomie) mechanizm, który blokuje dążenie do sukcesu. Magnetofon jest włączony od urodzenia i nagrywa cały czas wszystkie takie zwroty naszych rodziców, znajomych: jesteśmy biedni ale uczciwi, to się nie uda, jesteś do niczego.
Jest to fałszywa litania, która w dorosłym życiu staje się perfekcyjnym narzędziem niszczącym naszą drogę do sukcesu. I świadomość tego, że pozytywne myślenie prawdopodobnie by pomogło, nie jest wystarczająco motywująca.
Książka odkrywa wszelkie zainfekowane obszary w naszym umyśle i daje odpowiedź, jak powyłączać ograniczenia w każdym z nich.
A najbardziej destrukcyjne blokady zainstalowane w Twoim umyśle to:
• Nadmierne skupienie się na przeszłości. Z kartek tej książki dowiesz się, na czym skoncentrować się,
żeby osiągać zamierzone cele w krótszym czasie.
• Traktowanie przeszkód i ograniczeń jako realnej blokady na drodze do sukcesu.
• Wykręty i wymówki. W książce poznasz metody eliminowania tego typu blokad.
• Strach i lęk. Dowiesz się, że lęk przed wyzwaniami nie ma żadnych logicznych podstaw. Jest po prostu
sztucznym tworem człowieka.
• Brak wiary i negatywne myśli.
Autor książki, Janusz Kozioł, przez kilka miesięcy zbierał i opisywał wszystko to, co w Twoim umyśle i Twojej podświadomości blokuje skuteczność na drodze do osiągania celów.
Jest duże prawdopodobieństwo, że wiele z tych przeszkód doprowadza do tego, że
• mimo Twojej ciężkiej pracy, nie masz tego, co inni, którzy pracują mniej;
• zawsze, gdy już jesteś blisko sukcesu, podejmujesz jedną decyzję, która przekreśla wszystkie Twoje
starania;
• mimo że myślisz pozytywnie, często czujesz się jak życiowy pechowiec.

Hamulce sukcesu – znajdź je i zdemontuj!
Ale uwaga!!! pozbycie się ograniczeń, które przez lata funkcjonowały w Twoim umyśle, nie jest czymś, co uda się zrobić w kilka dni. Dlatego warto stale wracać do tej książki i sprawdzać postępy na drodze do maksymalnych osiągnięć.

Książka  została wydana przez wydawnictwo Złote myśli

Serdecznie polecam.

Stanisław Bińkiewicz

 

O Autorze 

Absolwent Europejskiej Akademii Planowania Finansowego, uzyskał Certyfikat Doradcy Finansowego €FG, Certyfikowany Trener Biznesu, Coach, Konsultant Kryzysowy, Mentor Finansowy

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • linkedin
  • skype