Rachunek firmowy – czy jest potrzebny?

Wielu przedsiębiorców, szczególnie tych, otwierających działalność gospodarczą zastanawia się czy obowiązkowe jest prowadzenie konta firmowego. Kiedy mnie o to pytają, odpowiadam, że nie ma takiego obowiązku, a wszelkie płatności, których jesteśmy zobowiązani dokonywać za pomocą przelewów, np. ZUS, podatek, możemy zrealizować poprzez konto osobiste. Jednak uważam, że dla własnego poczucia bezpieczeństwa, oraz takiego pełnego porządku w finansach, konieczne jest oddzielenie spraw firmy od osobistych. Jeśli chcemy opanować sztukę zarządzania finansami osobistymi, to jednak warto poszukać sobie banku, który zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie, dając tanie konto firmowe o wielu możliwościach.
Dzisiaj chcę przekazać trochę informacji o koncie „Firma to ja”. Idea Bank zaadresował to konto dla przedsiębiorców początkujących, jak też tych doświadczonych. Klient otwierający konto, nie płaci za otwarcie i prowadzenie rachunku, za przelewy on line, w tym do ZUS i US. Bank nie nalicza również opłaty za wydanie karty płatniczej. Przedsiębiorca może również wpłacać pieniądze w sieci wpłatomatów stacjonarnych oraz mobilnych. Zakładając w Idea Banku konto, otrzymuje on szereg nowatorskich rozwiązań, ułatwiających prowadzenie biznesu – pierwszy na świecie serwis bankowości transakcyjnej w chmurze, połączony z systemem księgowym. System umożliwia z każdego miejsca na świecie wystawiać i rozliczać faktury, przewidywać płynność finansową, korzystać z platformy kredytowej online, przechowywać dokumenty w wirtualnym sejfie, czy też kontaktować się z Bankiem poprzez wirtualny Oddział.
Będąc już klientem , można korzystać z placówki bankowej, typu Idea Hub – przestrzeni, w których można popracować, mając do dyspozycji narzędzia biurowe, darmową kawę i WI-FI, zarezerwować salę na spotkanie biznesowe. W niektórych placówkach stworzono profesjonalne studio fotograficzne służące samodzielnemu wykonywaniu profesjonalnej fotografii reklamowej.

Jak więc widać nowoczesność coraz częściej zaczyna gościć w naszych bankach.

Pozdrawiam
Stanisław Bińkiewicz

 

O Autorze 

Absolwent Europejskiej Akademii Planowania Finansowego, uzyskał Certyfikat Doradcy Finansowego €FG, Certyfikowany Trener Biznesu, Coach, Konsultant Kryzysowy, Mentor Finansowy

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • linkedin
  • skype